Radisson Blu Hotel Kayseri, Şehrin “Turizm Elçisi” Olarak Kayseri’yi Dünyaya Tanıtıyor

Radisson-Blu-Hotel-Kayseri

2017’de hedeflerini aştı, 2018’e rezervasyon almaya başladı

Bu yılı hedeflerinin üzerinde bir büyümeyle kapatacaklarını kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, 2018 yılında oldukça umutlu olduklarını belirterek, gelecek yıla ilişkin konaklama ve toplantı rezervasyonları almaya başladıklarını açıkladı.

Menderes Karaküçük

Şehrin “turizm elçisi” olarak Kayseri’yi dünyaya tanıtmaya devam ettiklerini anlatan Menderes Karaküçük, şunları söyledi: “Otel olarak, Kayseri’nin dünyaya açılan kapısı olduk. Ulusal ve uluslararası alanda yapmakta olduğumuz, tanıtım – pazarlama çalışmaları meyvelerini verdi ve bu yıl ilk defa kayak sezonu haricinde de turistler gelmeye başladı. Otel olarak bu yıl, 65 bin geceleme yapacağımızı tahmin ediyoruz. Bu da yaklaşık olarak 98 bin kişi ediyor. Misafirlerimizin %25’i yabancı, %75’i ise yerli konuklarımızdır. Kayseri’de konaklama yapan yabancı misafirlerin %80’lik kısmı da, otelimizde konaklıyor. Konaklamanın yanı sıra, geçen yıla göre, banket organizasyonlarında %36 büyüyen otelimiz, yılda 350 kişi ve üzeri katılımcının olduğu, 100’ün üzerindeki organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. 2018 yılı için talepler almaya devam ediyoruz ve birçok kesinleşmiş organizasyona ev sahipliği yapacağız” dedi.

Kayak ve sömestre sezonunda yüksek doluluk yakalıyor

Kayak sezonunda bu yıl %86 doluluğu yakalayan otelin, sömestr döneminde ise %94 doluluk rakamlarına ulaştığını belirten Menderes Karaküçük, şunları kaydetti: “Otelimiz açıldığı tarihten itibaren kalitesi ve hizmet standardı ile yüksek kaliteye önem veren kitleleri Kayseri’ye çekiyor. Özellikle, kayak sezonunda Avrupa’daki lüks tesisleri tercih eden kesim, kayak yapmak için Kayseri’ye gelmeye başladı. Bu sebeple, Avrupa’ya giden dövizin bir kısmı, Kayseri’ye gelmek suretiyle ülkemizde kalıyor” diye konuştu.  

Erciyes Dağı Kayak
Erciyes Dağı Kayak

Kayseri’nin keşfi için özel konaklama paketleri hazırlıyor

Şehirde gerçekleşen bütün tanıtım faaliyetlerine destek olmaya çalıştıklarını anlatan Menderes Karaküçük, aynı zamanda yerli ve yabancı gazetecileri, bloggerları, dünyaca ünlü fotoğrafçıları ağırladıklarını söyledi.

Kayseri’nin keşfedilmesini sağlamak için özel konaklama paketleri hazırladıklarını ifade eden Menderes Karaküçük, konuşmasına şöyle devam etti: “Amerika’da bulunan (50m. olan) Niagara Şelalesi’den, 20 metre daha yüksek olan dünyanın en yüksek 2. set şelalesi 70 metrelik yüksekliğindeki Kapuzbaşı Şelalesi ve bir milyon kuş popülasyonu – 365 farklı kuş türüyle dünyanın en büyük 5.kuş cenneti olan Sultansazlığı Kuş Cenneti, Kayseri sınırları içerisinde bulunuyor. Bu yaz Sultansazlığı Paketimizden, 7 fotoğrafçı yararlandı. Bu fotoğrafçıların 4 tanesi yabancı uyruklu ve 1 tanesi yurtdışında sadece Sultansazlığı fotoğraflarından oluşan bir sergi açtı. İstatistiklerde, çok küçük bir rakam olarak görünse de, gelecek için çok umut verici bir başlangıç. Nitekim, hazırladığımız diğer paketlere de ilgi yüksek. Görüştüğümüz yerli ve yabancı acentalar, Kayseri için kayak paketi programının yanı sıra, Kültür Turizmi programı yapmak için de çalışıyor. Bunlardan birisi kayak sezonunda, diğeri ise Mart, Nisan, Mayıs ve Kasım, Aralık aylarında yapılacak olan kültür turları paketleri olacaktır” şeklinde konuştu. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir